Kaspars Romanovs starptautiskajā konkursā "Mr. World 2013"

24.novembrī Lielbritānijā, Kentā, notika konkursa "Mr. World 2013" fināls, kurā Latviju pārstāvēja "Mis un Misters Balvi 2009" finālists, titula "Misters Latvija 2011" ieguvējs Kaspars Romanovs no Balvu novada Tilžas pagasta, pilsētas informācijas portālu Balvi24.lv informēja informēja skaistuma eksperte Agrita Grosbarte.

Kaspars ar pārliecību saka: "Ja neesi par sevi pārliecināts, tev trūkst uzņēmības, esi kautrīgs un izvairies uzstāties lielas auditorijas priekšā, tad zini – konkurss ir domāts tieši tev!"

"Mr. World 2013" konkursā piedalījās 48 valstu pārstāvji, un tas norisinājās no 10. līdz 24. novembrim.

Titulu "Mr.World 2013" ieguva Misters Kolumbija – Fransisko Havjers Eskobars Parra (Francisco Javier Escobar Parra). Pirmajā trijniekā iekļuva pārstāvji no Īrijas, Filipīnām un Kolumbijas. Talantu konkursā uzvarēja Misters Kanāda.

Pārstāvjiem no Krievijas, Jaunzēlandes, Japānas, Filipīnām, Grieķijas, Itālijas un Polijas, kā arī mūsu – Latvijas – pārstāvim Kasparam bija visvairāk gadu – 27.

Kaspars stāsta, ka tas bijis viņa pirmais lidojums ar lidmašīnu, citādāk tik ar močiem vien… Esot mitinājies vienā viesnīcas numurā ar Krievijas dalībnieku no Maskavas, ar kuru izveidojušās draudzīgas attiecības un kuru Kaspars vērtē kā ļoti gudru un interesantu sarunu biedru, kas Maskavā ir arodbiedrības līderis un video mākslas guru. Turklāt vienāda auguma un vienāda vecuma ar Kasparu.

Pirmajā vakarā organizatori visiem iedevuši trīs A4 formāta lapas ar jautājumiem angļu valodā, uz kuriem jāatbild un nākamajā rītā jāatdod.

Jau pirmajā naktī noticis arī kuriozs negadījums – Paragvajas pārstāvis nopludinājis viesnīcā septiņus numuriņus, tai skaitā Kaspara istabu, tā, ka ūdens bijis virs potītēm.

Otrajā dienā notikusi pieteikuma uzrunas filmēšana. Katru dienu filmēja Dienasgrāmatām, vietējai televīzijai,arī BBC šovā un presei.

Latvija tikusi pamanīta, un kaut arī Talantu konkursa finālā Kaspars neiekļuva, viņam tika izteikta publiska atzinība par centību, uzņēmību un neatlaidību. Viņa uzstāšanās foto tika ievietots Dienasgrāmatas jaunumos.

Brīvajā laikā Kaspars iepazinis Londonu un apmeklējis mūziklu.

Kā Balvi24.lv pastāstīja A.Grosbarte, trīs dienas pēc kārtas Kaspars piedalījies sporta pasākumos, un pirmo reizi spēlējis golfu. Saskaņā ar konkursa noteikumiem tikuši iemēģināti līdzpaņemtie armijas zābaki, jo bijušas militārās sporta sacīkstes – pa grāvjiem, dubļos līdz jostas vietai un pat līdz kaklam, kā arī testa skrējiens. Kaspars stāsta, ka noteikumi tikuši mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma.
Savā grupā Kaspars iekļuvis piecu labāko skaitā.

18. novembrī visi dalībnieki devušies ekskursijā uz Kenterberijas pili. Tur viņi tikuši sadalīti grupās pa četri, un viņu uzdevums bijis kopīgi izveidot videosižetu par šo apskates objektu.

Tā kā šī skaistā diena bija arī Latvijas proklamēšanas 94. gadadiena, Kasparam pēc vakariņām tika dota iespēja pastāstīt par Latviju, parādīt Latvijas un Latgales karogu, pacienāt ar šokolādes konfektēm un dižbrūklenēm, kuras sākumā visi uzlūkojuši ar aizdomām, bet, kad pagaršojuši, tad gribējuši vēl un vēl.

"Mis&Mr World" organizatore Džūlija Morlija (Julia Morley) un viņas uzticamā komanda ar lielu interesi atsaukusies Kaspara aicinājumam braukt ciemos uz Latviju un pavizināties ar viņa retro motocikliem.
Kasparam bieži jautājot, kāpēc viņš pieteicies "Mis un Misters Latvija" konkursam? Kāds esot viņa lielākais ieguvums, piedaloties konkursā "Mis un Misters Latvija 2011"?

Kaspars stāsta, ka sākumā viņš 2009.gadā piedalījās "Mis un Misters Balvi" konkursā un iekļuva finālā. Par to viņš ir ļoti pateicīgs konkursa organizatoram Ivaram Saidem un visiem Balvu skolotājiem, kuri viņam devuši jaunas zināšanas un nostiprinājuši Kaspara apņēmību turpināt, pilnveidot savas fiziskās un garīgās prasmes.

Par konkursu "Mis un Misters Latvija 2011" Rīgā Kasparam ir labas atmiņas. Gatavojoties konkursa finālam (visas nodarbības un treniņi ilguši 2,5 mēnešus), nevienam pretendentam nav bijis jāmaksā par dalību atlasē. Ne dalībniekiem, ne finālistiem nebija jāmaksā par apmācību, un, kā teikusi pati Inta Fogele, neviens pasniedzējs ne tikai nesaņēma finansiālu atlīdzību, bet pat ieguldīja savus personīgos līdzekļus. Sākot ar aģentūras "Mis Latvija" vadītājas I.Fogeles tiešajiem, skarbajiem, taču noderīgajiem norādījumiem, un pēc divarpus mēnešu intensīva apmācības kursa, kura laikā tika gūts ieskats galda kultūrā (Jānis Kaļķis), runas mākslā (Dainis Skrastiņš), defilē (Gints Bude), karatē (Māris un Rūdolfs Abiļevi), bodibildingā (Veselības fabrikas treneri, Sporta klubs F1, Kristīne Vederņikova), ušū un kunfū cīņas tehnikās (Oļegs Onopčenko), dažāda veida jogās (Atis Ždanoks, Nada Baba, Ineta Ķirse), horeogrāfijā (Deniss Tumakovs) un austrumu dejās (Ilze Zariņa), kā arī tika saņemtas kosmētiķes konsultācijas (Ilze Lieģe) un desmit ekskluzīvi psiholoģiskie pārmaiņu treniņi un individuālas konsultācijas savu spēju apzināšanā (Agrita Grosbarte), kuru rezultātā Kaspars pat kāpis uz stiklu lauskām un kā apliecinājumu savu mērķu sasniegšanai tagad vēlas savā dzimtajā pusē izveidot tūrisma apskates objektu.

Pārpublicēts no
http://www.balvi24.lv/zinas/48/170322